Aktris Czyžová, okulda Shakespeare'le ilgilenmediğimi itiraf ediyor. Şimdi Ophelia'yı oynuyor

IstAh

Member
Sen Karvin'lisin. Klicperov Tiyatrosu'nda her zaman Pavel Tomicov, Kamila Sedlrov, Natlie Holkov'dan oluşan güçlü bir Silezya kliği vardı… Geç kalmaya saygı duyuyor musunuz?
Muhtemelen buna saf merak diyemem ama evet, burada bölgenin doğasının farklı olduğu insanlar var ve bu güzel. Esas olarak, bu güçlü Silezya zümresinin oyuncu olarak bile onda kendini gösterdiği hissine kapılıyorum, tamamen minimal düzeyde, ama bunu çok duyabiliyorum ve bu hoşuma gidiyor!

Burada işler nasıl?
Çok fazla zaman! Tüm meslektaşlarımı tanıyorum ve onların sahnede ve sahne dışında, özellikle de diyelim ki bu spesifik alanda nasıl çalıştıklarını gözlemlemekten hoşlanıyorum. Bazen sel olur, bazen mezar sessizliği olur. Her ikisini de kabul ediyorum.

İlk filminizde etrafınız elit oyuncular Jim Bartoka ve Zuzana Kronerová tarafından çevrelenmişti. nasıl oldu
Oyuncular ve genel olarak sizin tarafınızdan çok iyi karşılandığımı söyleyebilirim. Gördüğümüz gibi onlar elit ve üstlerinde bulutlar var, bu yüzden ne yazık ki hiçbiriyle düzenli iletişim halinde kalmayı başaramadım. Ama bir ara onlarla işte ya da öyle bir yerde tanışmayı çok isterdim çünkü gerçekten çok iyi ve samimiydiler.

Sana ne öğrettiler?
Önemli olan sette sabır… Kendini hep işine adamıştı o yüzden özellikle neyi, kimleri tam okuyamıyorum, yine kanatları altına aldıkları, çekim alanının dışında bir gözlemciydi. biz bu şekilde davranmadık. Bana bisikleti, arkadaşlarımı, Ostrava'yı, hayatı sordular.

İlk büyük kale rolünü Zellerv Bl jelen'in oynadığını düşünüyorum. Ve etrafınızda oyunculuk elitleri var…
Büyük rol.. oraya iki girişi vardı ve sonra bir geyik kafasıyla kavga etti!

O zaman devam et.
Evet, bu benim kale topluluğuyla ilk tam teşekküllü denememdi ve kei tarafında olduğumu hatırlıyorum. Ostrava'dan içiyordum ve hayatta kalmak istiyordum, bu da beni çok bağlıyordu. Ve dışarı çıkmak yerine, sadece replikler yazdım, durumdan kurtuldum ve fazla bir şey yapmadım. Mm duygu. Pitom için ilginç bir roldü ve şimdi onu alırsam çok daha mesafeli olacağımı biliyorum ama deneyimlerin özü de budur, değil mi?

Hradec'e nasıl geldin? Ostrava'da mı kalmak istedin, Bezru'da mı yoksa Arn'da mı?
Dördüncü sabah akşamı sınıf arkadaşlarımla çeşitli tiyatroları isimleriyle anlattık ve onları mezuniyet törenimize davet ettik. O zaman bile, ilk olarak, görmeyi asla unutamayacağım dramaturgum Lenka Smrková'yı baştan çıkarmak için Ostrava'ya giden Klicper Tiyatrosu'ndan Pavel Khek'ten olumlu bir yanıt aldı. Sinemaların dışında hiçbirimiz bir yanıt alamadık. Mezuniyet gösterisi için zamanları yoktu, bu yüzden Moravya-Silezya Ulusal Tiyatrosu'na gitmeye karar verdiler, burada oyunculuk profesörümün baş rolde olduğu ve kızını canlandırdığı bir yapımda konuk oldum. benim için en önemli işler, bu yüzden onu yeni gördüklerine çok sevindim. Sonuna kadar içtiler.

Tesadüf?
Sanmıyorum. Ostrava'da uzun süre kalmak istemedim. Çok seviyorum ve fırsat buldukça oraya gidiyorum ama o işten sıkıldım ve ayrılmak istedim. Muhtemelen doğuştan yetenekliyim ama her zaman o tiyatroya giderim ve orada olup bitenleri izlerim. Benim için değerli olan şey ise Klicperek'e katılmadan önce Ulusal Tiyatro'nun yanı sıra Arn ve Bezruch'taki Moravya-Silezya Hanlarını deneyebilmem ve Hradec'teki ilk sezonumda ısınmak için Ostrava'ya gitmemdi. yukarı.

Ostrava'nın Jankova Konservatuarı bize ne verdi?
En dürüst depo! Kovid nedeniyle ne yazık ki çok daha fazla içtik ama yine de bilincimin yerinde olduğunu ve bu zamanı en iyi şekilde değerlendirdiğimi söyleyebilirim. Zaten bunu yapabilecek durumdayken neden ona karşı çıkayım ki! Peki ya vc, bana insanlar verdi! Arkadaşlarım tarafından sevilen biri olarak burada, Hradec'te yeterince hatam var.

Oflie benim için biraz fazla duygusaldı. Upmn, bisikletli Shakespeare'le ilgilenmiyordum.
Martina Czyov

Özel bir rolünüz var mı?
Eğer mm rda hepsi. Ama özellikle hatırladığım kişi, Diana Olts ile test ettiğimiz Koi bain'deki Josie'ydi. Tutuklanmadan çok korktum, yedi yaşındaki bir çocukla oyun oynayıp onu gerizekalı yapmamalı mıyım?! Ama tüm duruşmadan keyif aldım. Biz metni seçmek ve Diana ile çalışmakla meşgulüz! Sınavlara oyalanmak için gittim, canım ne isterse, aklıma ne gelirse onu yaptım ve her şey onaylandı. Sonu oldukça zor ama benim için şu ana kadarki en özgürleştirici deneyimlerden biri. Koi baina'da iç!

Kız çocuğunun rolü hakkında ne zaman konuşursunuz, peki ya Prain'deki En? Şarkıyı okuyup ardından Hradec'te gören Kamard'ın oğlu, şarkının onu böyle hayal ettiğini söyledi.
Peki, söylemeye gerek yok! Mekana özgürlük var. İşin en az yüz kez yapıldığını hissediyoruz, bu nedenle meslektaşlarımıza özgürce ve özgürce, bazen de gereğinden fazla saygı duyuyoruz. Çocuklardan ve yetişkinlerden düzenli olarak çok olumlu tepkiler alıyoruz, bu her zaman harika bir duygu! Bu benim büyük bir rol için ilk girişimimdi, ancak rol zorluydu, dolayısıyla tüm süreç o kadar ayrıntılı değildi ve çalışma çok özgür ve özgürdü!

Peki Oflie?
Oflie benim için biraz uyandırma çağrısıydı. Unutmayın, Shakespeare bisiklette hiç ilgimi çekmemişti, aslında ondan hoşlanmazdım, o zamanlar yankısından keyif alırdım! Hamlet'i test ederken Ophelia rolünün harika olduğunu keşfettim ve hayalimi bu kadar erken gerçekleştirebildiğim için minnettarım. Benim için çok güzel bir oyunculuk seyrini temsil ediyor, kaderimde benim için önemli olan ve birlikte çok fazla oynamak zorunda olmadığım meslektaşlarım var ve çok güzel bir kemiğim var. Ben süper havalıyım.

Pavel Khek'in yönettiği Klicperov Tiyatrosu'nda Hamlet'in prodüksiyonu

Oyunculuğa karar verdiğiniz an ne zaman geldi? Peki hangi temsille?
Sürekli derslerden sonra hiçbir şey için dramaya katlanmak istemediğimi fark ettiğim bir an geldi. Oyunculuk okumak istediğim yaşımdan beri benim için açıktı ve o zaman bile tek bir kötü seçeneğim bile yoktu. Tabii ki sinema oyuncusu olacağım ve sadece bir çocuk olacağım gibi bir fikrim vardı, yetenek testleri sırasında tiyatroyu hiç düşünmedim.

Ama kendi açımdan bu fikir gerçekten hoşuma gitti ve Petra Bezru Tiyatrosu'na ilk ziyaretimden sonra tiyatro yapmak istediğimi biliyordum, tercihen önce orada. Ve ona tutun. Pek çok oyuncu bölgedeki angam'ı Prag'daki büyük film kariyerine giden yolda bir basamak olarak görüyor ama benim bu vizyon hakkında kesinlikle hiçbir fikrim yok. Şu anda olduğum yerde olma zamanım geldi.

Peki ya Hradec, seni hayal kırıklığına uğratmadı mı?
Hradec benim için çok hoş bir değişiklik! Esas olarak hava ve yeşil yoluyla. Ben de burada çok eğleniyorum. Oldukça farklıdırlar, ancak kelimenin belirli bir anlamında değiller. Peki ya tiyatro, daha iyisini isteyemezdim.

Hayalinizdeki bir rol var mı?
Mm, bu Marya. Hradec'te sadece birkaç kişiyle tanıştım, geçen sezon biri burada evlendiğinde ama kimler geldi. Sonra Tennessee Williams'ın The Glass House filmindeki Laura karakteri aklıma geldi. Şaşırmak istemiyorum, bakalım ne olacak.

Ayrıca bir podcast başlattınız…
Meslektaşım Martin Klapil'le birlikte yaptığımız tiyatro podcast'i, bir yıl önce tiyatro kulübümüzde bir akşam birlikte oturduğumuzda ve masadaki tek kişi olarak çok utanç verici şakalar yaparak eğlendiğimizde oluşturuldu: Bir Hint restoranında bir brigdenko ne der? kariyerinin sonunda. Bir podcast fikriyle tüm günü arkalarında içki içerek geçiren dramaturgumuz Lenka'yı dinliyordu. Ve teatral olanlar da dahil olmak üzere podcast'ler oldukça popüler hale geldiğinden, ben de çok aktif bir dinleyiciyim, eğer ilgileniyorsak ve şu anda yirmi bölüm okuyoruz. Her bölümün sonunda, her şeyi başlatan o çok komik şakalardan birini çözeceğiz.

Kısa bir süre önce siz ve meslektaşlarınız Luci Andlova ve William Valerin, Filarmoni'de çocuklu ailelere yönelik müzik programlarında büyük bir heyecan yaşadınız…
Bu çok büyük bir mutluluk! Ostrava'daki bir meslektaşı birkaç yıl önce benzer bir projeyi hayata geçirdi ve bunu bisikletiyle uzaktan izledi. Sanırım bizi bu şekilde birleştirmenin zamanı geldi. Bu bizimle ilgili değil, müzikle ilgili. Tüm orkestrayla sahnede olmak ve tüylerinizin diken diken olduğu günün bir parçası olmak büyük bir keyif! Biz meslektaşlarımız Lucka ve Will ile birlikte biraz eğleneceğiz.